säästa ka väikese läbisõiduga

Posted kuupäeval in Autogaasi eelised

Ükskõik kui suured või väikesed on Teie läbisõidud, kasutades praeguste kütusehindade juures autokütusena gaasi säästate kuni 60% rahast, mis kuluks Teil bensiini ostmiseks!

Sõiduki üleviimine vedelgaasile tasub ära arvestades mitte ainult autogaasi ja bensiini hinna vahet, vaid ka kulutusi mootori õlile ja mootori remontidevahelisele läbijooksu suurenemisele. Autogaasil, erinevalt bensiinist, puuduvad lahustuvad ja kaduvad omadused, mistõttu suureneb mootoriõli tööiga 1,5-2 korda ja väheneb selle kulu 10-15 protsenti. Samaaegselt suureneb mootori remontide vaheline läbisõit 1,5-2 korda. Paraneb süüte süsteemi töö, küünalde tööiga tõuseb 30-40 protsenti. Oluliselt väheneb heitgaaside toksilisus: süsinikoksiid 2-3 korda, lämmastikoksiid 1,2 korda, süsivesinik 1,5-2 korda.

Autogaas – see on kõrgekvaliteediline kütus, oktaanarvuga 102, mistõttu väheneb detonatsioon miinimumini. Kui sõiduauto on varustatud katalüsaatoriga, ei ole vaja muretseda selle vahetamise pärast, katalüsaatori tööiga pikeneb mitu korda. Väheneb ka müra tase 2,3 db, ning mootor ise hakkab töötama pehmemalt ja sujuvamalt.

Tavaliste gaasiseadmete kasutamisel langeb mootori võimsus 10 % ja kulud tõusevad, kuni 10 %. Selle põhjuseks on, et 6-8 % gaasi kuuma segu mahuühiku kohta eraldub soojuseks ja silindrite täituvuse koefitsent väheneb. Kuid kaasaegsed 4-da põlvkonna süsteemid koos gaasi otse sissepritsega jugapumbas ja gaasi etteandva isehäälestuva arvutisüsteemiga tagavad gaasi kasutamisel praktiliselt samad dünaamilised omadused nagu kõrge oktaanarvuga bensiini kasutamisel. Kulud lähenevad samadele näitajatele, mis bensiinil, võimsuse langus on kõigest 2 %.