Autogaas on ohutu

Autogaasi turvalisus on kõrgem kui diiselküttel ja bensiinil. Gaasipaagid on võimelised taluma avarii olukorras tugevat lööki. Lekke korral sulguvad kaitseklapid kütusesüsteemis automaatselt. Autogaasil sõitva auto keskkonnasõbralik küttesüsteem hoiab ära kütuse raiskamise ja aurustumise.

Kas on olemas mingisugune oht, et gaasiballoon plahvatab või midagi muud juhtub?

Gaasimahutid on sertifitseeritud kõige karmimate euronõuete kohaselt ja teras mida kasutatakse on 4mm paksune. Gaas on täpselt sama, mida kasutatakse kodus ja ka balloonid on samasugusest materjalist. Balloonid on täiesti ühtmoodi turvalised nii autos, kodus kui ka tanklates, kus gaasi müüakse. Nad on täiesti tavaline nähtus meie igapäevaelus.

Kui küsite, kas gaasilekke korral on ka ära suremise võimalus? Siis vastame, et ei ole. Kõik torud viiakse väljastpoolt autot, salongi seest ükski toru läbi ei käi. Klapid on paagi peal ja mootoriruumis, mis ohu korral kõik sulguvad ja gaas jääb oma anumasse.

Võib tuua näite, et bensiinitorud on plastist ja maapinnale väga lähedal, ora otsa sõites võib bensiin maha jooksma hakata ja bensiini loik on oluliselt ohtlikum, kui kuskilt immitsev gaas. Gaasi jaoks on vaja ideaalset gaasi ja õhu segu, et ta plahvataks ja vabas õhus plahvatust võimalik korraldada ei ole. Gaas iseenesest lõhnab, aga ei ole mürgine. Seega, gaasiseadet karta ei ole vaja. Kui kõik on korralikult ja profesionaalselt paigaldatud, siis ta töötab nagu mõte ja hoiab lihtsalt raha kokku.

Soovitame vaadata: http://www.youtube.com/watch?v=pUAg5XQ7igo&feature=fvst

Video esimeses osas sooritatakse kokkupõrke test autoga millele on paigaldatud gaasiseade. Testi tulemus näitab ja kummutab eksiarvamuse, et gaasiseadmega auto võib kokkupõrke olukorras plahvatada. Video teises osas tekitatakse kunstlik tulekahju, kus tõestatakse samuti, et tulekahju olukorras gaasiseadmed on ohutud ja ei plahvata.

Gaasiseade on ohutu tarbija elule, tervisele ja varale.